Periyodik Kontrol
Periyodik Kontrol

Hem yaşam alanlarında hem de iş yerlerinde havalandırma tesisatları kurulmakta ve insanların daha sağlıklı bir ortamda zaman geçirmesi sağlanmaktadır. Havalandırma tesisatları hem insan sağlığı hem de can güvenliği için oldukça önemlidir. Bu nedenle de düzenli olarak havalandırma tesisatı periyodik kontrolü yapılması gerekmektedir. Duman için havalandırma, hava hızı havalandırma sistemi, lokal egzoz ve davlumbaz gibi birçok havalandırma hizmeti, kurumlarda yer alan önemli sistemlerdir. 

Havalandırma tesisatı periyodik kontrol ile havalandırma sistemleri kurulurken kullanılan tüm ekipmanlar kontrol ediliyor. Hali hazırda bu kurulumlar yapılırken zaten kaliteli ekipmanlar tercih edilse de yine de muayenelerin yapılması şart.

Havalandırma Tesisatı Periyodik Kontrolü Nasıl Yapılır

Hava akımını sağlayan borularda hem kurulum kontrol ediliyor, hem de detaylı muayeneler yapılıyor. Bu boruların hava akımını sağlıklı bir biçimde geçirip geçirmediği de inceleniyor. Bununla birlikte elektrik tesisatıyla uyumlu olup olmadığı da kontrol ediliyor. Tüm bu kontroller alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilmesi gerekmekedir.

İGB Teknik olarak verdiğimiz muayene hizmetleri arasında şunlar öne çıkmaktadır:

Duman testi

Konfor havalandırması

Hava hızının ölçümü

Davlumbaz sistemleri ve bu sistemlerin kontrolleri

Lokal egzoz havalandırmasının kontrolleri Havalandırma tesisatı periyodik kontrolü gereklidir ve mutlaka yapılması gereklidir.